رای به سایت :
87
محبوب
سازمان بسیج مهندسین
دوشنبه 02 ارديبهشت 1398 -
برگزاری هرچه باشکوه تر روز ملی مهندسی
برگزاری هرچه باشکوه تر روز ملی مهندسی

نائب رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی در تشریح برنامه های این روز گفت: بزرگداشت روز ملی مهندسی را با شعار “خودباوری مهندسی در راستای توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی” با شکوه هرچه بیشتر برگزار خواهیم کرد.
calendar
تاریخ : 1393/11/05 - 19:17
4
محبوب  
رای به خبر :

حسن توکلی رئیس سازمان بسیج مهندسین سپاه محمد رسول‌الله(ص) در گفت‌وگو با باشگاه سازمان مهندسین درباره اهداف مراسم امسال گفت: امسال برای حفظ انسجام بین دستگاه های مختلف و تشکیل نظامات مهندسی جدید مانند صنعت و فناوری اطلاعات و ترویج اخلاق مهندسی فعالیت های زیادی صورت می گیرد.

وی در ادامه در خصوص اهداف این مراسم افزود: قسمتی از این فعالیتها طرح تشکیل نظامات مهندسی مختلف و ارائه به مجلس است و از آنجایی که یک میلیون مهندس در رشته های مختلف در استان تهران داریم باید در این حوزه بیش از گذشته اهمیت داده شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین سپاه محمد رسول‌الله(ص) ادامه داد: یکی از برنامه های ما مشارکت با کشورهای اسلامیست که در روز ملی مهندسی برنامه وسیع تری را اجرا کنیم و در طول سال، فعالیت های مختلف برای این قشر از جامعه صورت گیرد این در حالی است که بعضی کشورها یک هفته و یک ماه را به عنوان روز مهندس گرامی می‌دارند .

نایب رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی با اشاره به آینده ای روشن برای مهندسان کشور اضافه کرد: یکی از برنامه های ما طرح مهندسان بدون مرز است که در خارج از کشور فعالیت می کنند و  با راه اندازی دبیر خانه ای در آینده ای نزدیک به یک بانک اطلاعاتی جامع در این خصوص دسترسی پیدا می‌کنیم.

حسن توکلی گفت:‌ ما در سازمان بسیج مهندسین ده هزار نفر مهندس در رشته های مختلف داریم که آنها را مورد حمایت قرار داده و برای آنها کلاس های آموزشی تخصصی ، نشست های تخصصی ، بازدیدهای علمی و برنامه های فرهنگی یادواره شهدا برگزار می کنیم.همچنین آنها را برای اشتغال به سازمان های مختلف معرفی می کنیم.

رئیس سازمان بسیج مهندسین گفت: شعار این مراسم “خودباوری مهندسی در راستای توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی” است و با همکاری دانشگاه‌های علم و صنعت، امیر کبیر، مالک اشتر، خواجه نصیر طوسی و دانشگاه تهران و هم‌چنین قرار گاه خاتم الانبیاء، سازمان های نظام مهندسی ساختمان، نهادهای معدن و کشاورزی، صداوسیما، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شورای عالی فضای مجازی و پژوهشگاه تحقیقات کشاورزی برگزار می شود.

توکلی افزود: در این برنامه از تعدادی از مهندسان برتر کشور و چهره های ماندگار که در طرح های بزرگ موفق بوده اند ، به همراه دو خانواده شهید به نمایندگی از شهدای هسته ای و مهندسی دفاع مقدس تقدیر خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج پرس، چهارم اسفندماه و همزمان با تولد خواجه نصیر الدین طوسی سازمان بسیج مهندسین به عنوان نایب رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی اقدام به برگزاری مراسمی در برج میلاد تهران خواهد کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6028


tags
                                                   روز مهندس 93        روز مهندس 93        روز مهندس 93        روز مهندس 93        حسن توکلی            

مطالب مرتبط